Skål med hänkel, A.A.Alm Oy, Borgå, Finland, 1928, diameter ca 15 cm
Kanna med otydliga stämplar. 18/1900-tal
Total vikt ca 590 g.
Slitage.
Total vikt ca 590 g.
Slitage.