SKÅL med hänkel, TEKANNA, silver, 18/1900-tal.

406546. SKÅL med hänkel, TEKANNA, silver, 18/1900-tal.

Skål med hänkel, A.A.Alm Oy, Borgå, Finland, 1928, diameter ca 15 cm
Kanna med otydliga stämplar. 18/1900-tal
Total vikt ca 590 g.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Total vikt ca 590 g.

Slitage.

Antal besök: 953