LJUSKRONA, oskariansk, 1800-talets andra hälft, höjd ca. 95 cm.

406412. LJUSKRONA, oskariansk, 1800-talets andra hälft, höjd ca. 95 cm.

Stomme av förgylld mässing, behängd med prismor, 6 ljusarmar, 3 ljuspunkter.

Bruksslitage. Nagg på prismor. Prismor på ljusarmar saknas ställvis, en trasig.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 960