FICKUR, urverk märkt "N. Lind London, No 7266", spindelur, nyckeldragare, boett av silver, 1800-tal.

406264. FICKUR, urverk märkt "N. Lind London, No 7266", spindelur, nyckeldragare, boett av silver, 1800-tal.

Urtavla diameter ca 52 mm.
Yttre diameter ca 62 mm.
Medföljer klockedja, ej silver, samt nycklar.

Slitage, skador. Urverk skadat. Gravyr. Bucklor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Urtavla diameter ca 52 mm.
Yttre diameter ca 62 mm.

Antal besök: 1 092