406264. FICKUR, urverk märkt "N. Lind London, No 7266", spindelur, nyckeldragare, boett av silver, 1800-tal.
Urtavla diameter ca 52 mm.
Yttre diameter ca 62 mm.
Medföljer klockedja, ej silver, samt nycklar.
Slitage, skador. Urverk skadat. Gravyr. Bucklor.