406238. UTDRAGSSOFFA och PELARBORD, 1800-talets andra hälft.
Soffa höjd 96 cm, längd 204 cm, djup 54 cm.
Pelarbord höjd 75 cm, längd 101 cm, bredd 74 cm.
Bruksslitage, soffa med förstärkning i ryggen, pelarbord med stor spricka samt småsprickor i bordsskivan.