SKULPTUR samt TALLRIK, 18-1900-tal.

406107. SKULPTUR samt TALLRIK, 18-1900-tal.

Ett stort kattdjur, troligen uralmarmor, märkt undertill i skrivstil, längd 23 cm.
Tallrik med krönt monogram, Rörstrand, diameter 25,5 cm, ca år 1890.

Bruksslitage, extensiv äldre lagning på tallrik.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 565