405967. ASTRI BERGMAN-TAUBE. TOBAKSBURK, tenn, Astri Bergman-Taube, Herman Bergman, signerad, Stockholm, 1928.
Höjd 17 cm.
Signerad comp Astri Taube.
Bruksslitage, obetydliga bucklor, repor. Gravyr med nummer i botten.
Astri Bergman-Taube (1898–1980)