PIPOR 9+1 st, med pipställ, 1800-tal.

405601. PIPOR 9+1 st, med pipställ, 1800-tal.

Pipor i bla. sjöskum, delvis med silverfattningar.
Pipställets höjd 55 cm
Största pipan stämplad 1821, total längd ca 99 cm.

Slitage, lagningar och skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Pipställets höjd 55 cm

Antal besök: 1 485