OIDENTIFIERAD DESIGNER. SYBORD, 1930/40-tal, otydligt signerad.

405369. OIDENTIFIERAD DESIGNER. SYBORD, 1930/40-tal, otydligt signerad.

Intarsia. Fanerad i bland annat mahogny och björkrot, , utdragbara skivor, invändiga fack, kannelerade ben, längd ca. 70, bredd 51, höjd 60. Längd med utdragbara skivor ca. 119 cm.

Bruksslitage, torrsprickor i faneret.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 675