PAUL W. DAHMS. Fasaner och patridges på en boggy slätt.
405353. PAUL W. DAHMS. Fasaner och patridges på en boggy slätt.
Paul Wilhelm Dahms (1913 Jüterborg - 1988 Dillingen); olja på duk, signerad nere till höger, daterad omkring 1980, inramad. Mått ca. Ram 113 x 64 cm, tavla 100 x 50 cm.