BÄRTALLRIKAR, ett par, porslin, Kina, proveniens ostindiefararen Göteborg, 1740-tal.

405348. BÄRTALLRIKAR, ett par, porslin, Kina, proveniens ostindiefararen Göteborg, 1740-tal.

Inköpta hos Johan Sjösten Antik, Göteborg.
Höjd ca 3,5 diameter 16,5 cm.

Obetydliga glasyrdefekter.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 3,5 diameter 16,5 cm.

Obetydliga glasyrdefekter.

Antal besök: 3 104