MATTA, ull, Nain, Persien, ca 182x118,5 cm.

4053082. MATTA, ull, Nain, Persien, ca 182x118,5 cm.

Blå botten med polykrom floral dekor av arabesker och palmetter. Vit bård med polykrom dekor av blomslingor.

Jämnt slitage, små skador, langetteringen med lagningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 290