YTTERFODER i flintgods "Delph" Grimwade Staffordshire ca 1900.

405195. YTTERFODER i flintgods "Delph" Grimwade Staffordshire ca 1900.

Blåvit underglasyrdekor av jugendslingor och utsparade fält med landskapsvyer med möllor. Höjd 22, diameter 27 cm.

Invändig krackelyr. Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Invändig krackelyr. Slitage.

Antal besök: 1 046