FIGURIN, stengods. Aldo Londi, "Rimini Blu". Italien 1950/60-tal.

405031. FIGURIN, stengods. Aldo Londi, "Rimini Blu". Italien 1950/60-tal.

Figurin i form av häst med turkos glasyr och präglad reliefdekor. Märkt 45/646 ITALY.
Längd 14,5, höjd 12,4 cm.

Glasyrslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 14,5, höjd 12,4 cm.

Glasyrslitage.

Antal besök: 2 933