FIGURINER, porslin, 2 stycken, märkta,1900-talets andra hälft.

404962. FIGURINER, porslin, 2 stycken, märkta,1900-talets andra hälft.

Läsande kvinna, Hollohaza, höjd 23,5 cm
Musicerande par, märkt, höjd 19,5, längd 22 cm.

Mindre nagg på nederkant av den läsande kvinnan.

Gör en kostnadsfri värdering!

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besök: 709