BÖCKER, 3 st, bland annat "Svecia Antiqua et Hodierna", 1900-tal.
404786. BÖCKER, 3 st, bland annat "Svecia Antiqua et Hodierna", 1900-tal.
"Svecia Antiqua et Hodierna", Wahlström och Widstrand, 1900.
"Herrgårdar och deras herrar", FU Wrangel, Stockholm 1927.
Svenska stilar, Fredrik I-Karl Johan, Nordiska Museet förlag, Stockholm 1924.
"Svecia Antiqua et Hodierna", skador på rygg. Sidor ej genomgångna.