Tallrikar, 7 st diameter 24 cm.
Djupa tallrikar, 10 st diameter 24 cm.
Assietter, 7 st diameter, 17,5 cm.
Asietter, 10 st, diameter 20 cm.
uppläggningsfat, s st 30 - 39 cm.
Djupt uppläggningsfat, längd 26 cm.
Mindre uppläggningsfat, 2 st längd 22,5 cm.
Såsskål, höjd 9 cm.
Terrin, höjd inklusive lock 19,5 cm.
Ålders samt bruksslitage.
Missfärgningar, sprickor, nagg, repor.
Såsskål, höjd 9 cm.
Ålders samt bruksslitage.