Parti porslin (22) Japansk teservis. 1900-talets första hälft.

40410. Parti porslin (22) Japansk teservis. 1900-talets första hälft.

11 st koppar. Diameter 6,8 cm varav en 7,5 cm
11 st fat. Diameter 9,5 cm varav en 11 cm
1 st gräddkanna. Höjd 6,5 cm.

ett fat med mindre nagg + 2 koppar med sprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 st gräddkanna. Höjd 6,5 cm.

Antal besök: 12 059