SKÅL samt VAS, silver, 1920-tal, total vikt 346 gram.

403996. SKÅL samt VAS, silver, 1920-tal, total vikt 346 gram.

Skål, K.G.M.G AB, Uppsala, 1920-tal. Vikt 170 gram. Höjd 13, diameter knappt 18.

Vas, GAB, 1920-tal. Vikt 176 gram. Höjd 12,5, diameter 15 cm.

Gravyr på båda, otydliga årsstämplar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 647