403939. FÅTÖLJ, teak, kromad metall med svart läderklädsel. Ring Möbelfabrikk, Norge. 1900-talets tredje kvartal.
Snurrbar samt med gungfunktion.
Höjd 88 cm Bredd 66 cm.
Bruksslitage. Skinn med slitage, ställvis hårdare. Bruks- och åldersrelaterat slitage.