MATSERVIS, 28 delar, porslin, Italien, 1900-tal.

403811. MATSERVIS, 28 delar, porslin, Italien, 1900-tal.

11 tallrikar diameter 23 cm
8 djupa tallrikar diameter 23 cm
6 uppläggningsfat längd 28,5 - 42 cm
2 uppläggningsskålar längd 20 cm
Skål längd 23, bredd 23, höjd 9 cm.

Smärre slitage samt dekorbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

11 tallrikar diameter 23 cm

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 047