2 rödvinsglas (h 16 cm), 8 vitvinsglas (h 15), 8 champagneskålar (h 12,5), 8 snapsglas (h 11), 8 sherryglas (h 10,5) , 12 selterglas (h 9) och 3 karaffer med propp (h 33,34 och 37 cm).
1 propp med nagg. 1 karaff och 1 vitvinsglas med fotnagg. Förgyllning med slitage.