MATSALSGRUPP, 9 delar, nyrenässans, sent 1800-tal.
403731. MATSALSGRUPP, 9 delar, nyrenässans, sent 1800-tal.
Stolar, 8 st. Bord, längd ca. 154, bredd 123, höjd 77 cm.
2 skivor á 70 cm.
En stol med avslag på knopp, en saknar knopp. Bruksslitage.
Skiva med repor, fläckar. Stolar med sprickor. En stol med lagningar. Skiva med mindre avslag. Senare skivor i mdf.
2 skivor á 70 cm.