MATSALSGRUPP, 9 delar, nyrenässans, sent 1800-tal.

403731. MATSALSGRUPP, 9 delar, nyrenässans, sent 1800-tal.

Stolar, 8 st. Bord, längd ca. 154, bredd 123, höjd 77 cm.
2 skivor á 70 cm.

En stol med avslag på knopp, en saknar knopp. Bruksslitage.
Skiva med repor, fläckar. Stolar med sprickor. En stol med lagningar. Skiva med mindre avslag. Senare skivor i mdf.

Gör en kostnadsfri värdering!

2 skivor á 70 cm.

Antal besök: 2 652