GLASSERVICE, 10 delar, Mondo - Iittala - Finland, sent 1900-tal.
403641. GLASSERVICE, 10 delar, Mondo - Iittala - Finland, sent 1900-tal.
Karaff, höjd 14 cm, skadad blå propp.
8 glas på fot, höjd 16,5 cm, blå pelare/fot, ett glas med fotnagg.
Propp, blå, passar till stor karaff (höjd 25 cm).
Etikettmärkta.
Liten blå propp har skadade kanter.
Ett glas har fotnagg.
Etikettmärkta.
Ett glas har fotnagg.