BESTICK, ca 66 delar. "Sessan", design Sonja Katzin, Nils Johan, 1900-talets andra hälft. Stål.

403566. BESTICK, ca 66 delar. "Sessan", design Sonja Katzin, Nils Johan, 1900-talets andra hälft. Stål.

Rotsfritt stål.
17 st knivar, längd 20,7 cm
18 st skedar, längd 19,1 cm
20 st gafflar, längd 20 cm
7 st teskedar, längd 12 cm
4 st efterrättskedar, längd 14,7 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Rotsfritt stål.
17 st knivar, längd 20,7 cm
18 st skedar, längd 19,1 cm
20 st gafflar, längd 20 cm
7 st teskedar, längd 12 cm

Bruksslitage.

Antal besök: 2 397