403266. VICO MAGISTRETTI. BORDSARMATUR, röd plåt, design 1960-talet av Vico Magistretti.
Studio Artemide - Milano - Italien. Modell Eclisse.
Höjd 18 cm.
Patentskyddad.
Justerbar ljuskälla.
Slitage.
Funktionstestad ok!
Vico Magistretti (1920–2006)