VICO MAGISTRETTI. BORDSARMATUR, röd plåt, design 1960-talet av Vico Magistretti.

403266. VICO MAGISTRETTI. BORDSARMATUR, röd plåt, design 1960-talet av Vico Magistretti.

Studio Artemide - Milano - Italien. Modell Eclisse.
Höjd 18 cm.
Patentskyddad.
Justerbar ljuskälla.

Slitage.
Funktionstestad ok!

Vico Magistretti (1920–2006)

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 18 cm.
Patentskyddad.
Justerbar ljuskälla.

Slitage.
Funktionstestad ok!

Vico Magistretti (1920–2006)

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 457