PARTI KERAMIK, 2 st blåvita krus samt spillkum, Gustavsbergs samt Rörstrand, 1900-talets början.

402695. PARTI KERAMIK, 2 st blåvita krus samt spillkum, Gustavsbergs samt Rörstrand, 1900-talets början.

Blåvita krus från Rörstrand samt Gustavsberg; höjd 18 samt 16 cm, diameter 25 samt 12 cm. Spillkum, diameter 28 cm.

Bruksslitage, krackelyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage, krackelyr.

Antal besök: 1 227