BOK, 1 volym, del 1-2, "Kinas Trädgårdar och vad de betytt för 1700-talets Europa", Osvald Sirén, Stockholm 1948/1950.

402459. BOK, 1 volym, del 1-2, "Kinas Trädgårdar och vad de betytt för 1700-talets Europa", Osvald Sirén, Stockholm 1948/1950.

Första delen, Trädgårdar i Kina.
Andra delen, Trädgårdar i Europa.
Åtskilliga planscher varav 2 utvikbara.

Aktiebolaget Svensk Litteratur Stockholm, 1948, 1950.

Smärre slitage och skador, namnteckning. Ej genomgången.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 612