PIEDESTAL och URNA, flintgods. Staffordshire 1900-talets början.

402260. PIEDESTAL och URNA, flintgods. Staffordshire 1900-talets början.

Polykrom dekor av växter. Höjd 88 cm.

Glasyrkrackeleringar, sprickor, dekorslitage, nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 196