MAT-,KAFFE- och TESERVIS, ca 70 delar, porslin, Österrike.

40218. MAT-,KAFFE- och TESERVIS, ca 70 delar, porslin, Österrike.

12 flata, dia 24,5 cm.
12 djupa, dia 24,5.
11 assietter, dia 21,5.
10 assietter, dia 17,5.
5 uppläggningsfat, längd 25 - 38.
2 skålar, 22 x 22 cm.
2 skålar, längd 22,5.
Terrin med lock.
3 tekoppar med 9 fat.
10 kaffekoppar med 15 fat.
Sockerskål.
Gräddkanna.
Tillbringare.

Bruksslitage, enstaka nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

12 flata, dia 24,5 cm.
12 djupa, dia 24,5.
11 assietter, dia 21,5.
10 assietter, dia 17,5.
2 skålar, 22 x 22 cm.
2 skålar, längd 22,5.
Terrin med lock.
3 tekoppar med 9 fat.
10 kaffekoppar med 15 fat.
Sockerskål.
Gräddkanna.
Tillbringare.

Bruksslitage, enstaka nagg.

Antal besök: 1 061