401886. MATSALSMÖBEL, 8 delar, Hepplewhitestil, 1900-tal.
1 bord, 105 cm i diameter, höjd 74 cm
2 iläggsskivor á 50 cm
2 karmstolar
5 stolar.
Slitage ställvis grovt. Fanersprickor. Klädsel med kraftigt slitage ställvis grovt. En kraftigt skadad stol medföljer.