JORDGLOB på pelarfot, Erd-Globus, Ludw. Jul. Heymann Berlin, 1800/1900-tal.

401832. JORDGLOB på pelarfot, Erd-Globus, Ludw. Jul. Heymann Berlin, 1800/1900-tal.

Höjd 71 cm, diameter ca 50 cm.
Utdragbar kompass i foten.

Slitage, mindre fäckar av kartbild borta.

Gör en kostnadsfri värdering!

Utdragbar kompass i foten.

Antal besök: 1 244