Ytterfoder, lergods, Hjördis Oldfors, Upsala Ekeby, gul och svarta ränder.
Ljusstake, sign.
Fat på tot, "Måsen", Bing&Gröndahl.
Kann/vas, sannolikt Bobergs fajansfabrik.
Vas, lergods, "Tora" Mari Simmulson, Upsala Ekeby.
Bruksslitage. Vas, "Tora" med nagg.