ROLF PALM. Väggrelief och figurin, 2 delar, Mölle, signerade, 1960-tal.

401619. ROLF PALM. Väggrelief och figurin, 2 delar, Mölle, signerade, 1960-tal.

Väggrelief stämplad 1968 i godset, längd 20,5 cm, bredd 15,5 cm.
Figurin numrerad 304 av 1000, höjd 17 cm, bredd 12,5 cm.

Åldersslitage.
Litet nagg på högra delen av huvudet på figurinen.

Rolf Palm (1930–2018)

Gör en kostnadsfri värdering!

Åldersslitage.

Rolf Palm (1930–2018)

Antal besök: 1 043