401548. BORDSLAMPA i porslin, troligen Italien.
Lampfot i form av urna borrad för el
Reliefdekor i vitt med förgyllning på grå botten
Höjd inklusive ljushållare 39 cm
Bruksskick
Förgyllning med slitage
El ej funktionstestad.
Bruksskick
Förgyllning med slitage
El ej funktionstestad.