GRÄDDKANNOR, LOCKDOSA, FAT, silver, 1800-tal, vikt 317 gram.

401363. GRÄDDKANNOR, LOCKDOSA, FAT, silver, 1800-tal, vikt 317 gram.

Gräddkanna stämplad A.P.L 1800-tal höjd 13,5 cm.
Gräddkanna 1800-tal höjd 10 cm.
Lockdosa otydliga stämplar diameter 5,5 cm.
Fat otydliga stämplar längd 17,5 cm.

Större gräddkanna och lockdosa med bucklor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 699