SERVISDELAR, 38 st, stengods, "Birka", Stig Lindberg, Gustavsberg.

400987. SERVISDELAR, 38 st, stengods, "Birka", Stig Lindberg, Gustavsberg.

1 Stor skål, höjd 14 cm, diameter 22 cm.
1 Fyrkantigt fat 27 X 27 cm,
1 Rektangulärt fat 27,5 X 38,5 cm,
1 Gräddkanna, höjd 7,5 cm.
10 Assietter, diameter 19,5 cm.
12 Kaffefat, diameter 13 cm.
12 Kaffekoppar, höjd 5,5 cm, diameter 8,5 cm.

Bruksslitage.
Rektangulärt fat med nagg.
Stor skål med genomgående spricka, nagg på fotring.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 Fyrkantigt fat 27 X 27 cm,
1 Gräddkanna, höjd 7,5 cm.
12 Kaffefat, diameter 13 cm.

Bruksslitage.
Rektangulärt fat med nagg.

Antal besök: 909