VÄGGPENDYL, gustaviansk stil, 1900-tal.

400810. VÄGGPENDYL, gustaviansk stil, 1900-tal.

Urtavlan märkt: Hans Anderson, Stockholm.
Dekor av bland annat ymnighetshorn, facklor och blommor. Nyckel och pendel finns. Höjd ca 73 cm.

Dekorskador, retuscher och lagningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 685