DOCKOR, 3 st, hårdplast, modell efter Cosmopolitans "Ginger", troligen Active Doll Corp. samt KLÄDER delvis märkta Cosmopolitan.
400543. DOCKOR, 3 st, hårdplast, modell efter Cosmopolitans "Ginger", troligen Active Doll Corp. samt KLÄDER delvis märkta Cosmopolitan.
3 st dockor av hårdplast, omärkta.Längd ca 18 cm.
Kläder delvis märkta ""Fashions for 'Ginger' Cosmopolitan Doll & ToyCorp" - Jamaica, N.Y och Jackson Heights, N.Y.
Medföljer 2 askar märkta "Ginger - Active Doll Corp Made in U.S.A".
Slitage, missfärgningar. Kläder med smärre skador.