400453. SERVISDELAR, 27 delar. Porslin. "Maj", Jackie Lynd, Rörstrand. 1900-talets andra hälft.
9 kaffekoppar med fat (+en extra kopp).
11 assietter.
5 förrättstallrikar.
1 flat tallrik.
1 mindre assiett.
Blå floral dekor.
En förrättstallrik med bottennagg. En kaffekopp med spricka.