PESH-KABZ, indopersisk dolk med balja.

400399. PESH-KABZ, indopersisk dolk med balja.

Längd 47 cm, grepp i horn, t-formad kraftig klinga, metallbeslagen balja med överdel i flätat läder.

Bruksslitage, baljans beslag med smärre bucklor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 156