MANDAU, svärd, Borneo.

MANDAU, svärd, Borneo.
400361. MANDAU, svärd, Borneo.

Längd 67 cm, kraftig klinga, grepp i trä med hårtofsar.

Kraftigt slitage, lagning i form av mässingstråd runt greppet, rostanlupen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 191