FRANZ ANTON MEHLEM. amfora vas. Reserv med motiv efter målning, voluterade handtag.

400316. FRANZ ANTON MEHLEM. amfora vas. Reserv med motiv efter målning, voluterade handtag.

Franz Anton Mehlem, Bonn; daterad omkring 1910/20, grön stämpel, bokstäver Delft och repor, kartusch med målningar efter Sticher. Höjd ca. 39cm, stå 13cm.

I gott skick.

Gör en kostnadsfri värdering!

I gott skick.

Antal besök: 2 454