YATAGAN, T format grepp i ben, 18/1900-tal.

400216. YATAGAN, T format grepp i ben, 18/1900-tal.

Längd 85 cm, klinga med silverinläggningar, balja troligen beslagen med låghaltigt silver, mittdel av röd sammet.

Bruksslitage, balja med bucklor och smärre bristningar, beslagen lösa.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 941