TORSTEN RENQVIST. "Floden".

TORSTEN RENQVIST. "Floden".
4001571. TORSTEN RENQVIST. "Floden".

Olja på duk, 91 x 110 cm. Signerad TR och daterad-59. A tergo signerad på spännram Torsten Renqvist samt daterad Överkalix juli-aug -59.

PROVENIENS:
Förvärvad direkt av konstnären av vännen KG Ljungdahl därefter inom familjen.

UTSTÄLLNINGAR:
Enligt uppgift:
Gummesons, 1959
HSB, 1959
Nyköpings Museum, 1959.

Något vågig duk.

Torsten Renqvist (1924–2007)

Tema

Torsten Renqvist - en privat samling

Gör en kostnadsfri värdering!

PROVENIENS:

UTSTÄLLNINGAR:
Enligt uppgift:
Gummesons, 1959
HSB, 1959
Nyköpings Museum, 1959.

Något vågig duk.

Torsten Renqvist (1924–2007)

Tema

Antal besök: 1 753