TORSTEN RENQVIST. "Äpplet".

TORSTEN RENQVIST. "Äpplet".
4001496. TORSTEN RENQVIST. "Äpplet".

Olja på duk monterad på pannå, 36 x 49 cm. Signerad T.R

PROVENIENS:
Förvärvad direkt av konstnären av vännen KG Ljungdahl därefter inom familjen.

UTSTÄLLNINGAR:
"Torsten Renqvist - Fragment i jord och tid", Konstakademien, 2024.

Ytsmuts, krackelyr, mindre färgbortfall.

Torsten Renqvist (1924–2007)

Tema

Torsten Renqvist - en privat samling

Gör en kostnadsfri värdering!

PROVENIENS:

UTSTÄLLNINGAR:

Torsten Renqvist (1924–2007)

Tema

Antal besök: 713