TORSTEN RENQVIST. "Noshörning".

4001363. TORSTEN RENQVIST. "Noshörning".

Glaserad keramik, 33 x 11 x 14 cm. Osignerad.

PROVENIENS:
Förvärvad direkt av konstnären av vännen KG Ljungdahl därefter inom familjen.

Flertalet nagg, främst ena bakbenet.

Torsten Renqvist (1924–2007)

Tema

Torsten Renqvist - en privat samling

Gör en kostnadsfri värdering!

PROVENIENS:

Torsten Renqvist (1924–2007)

Tema

Antal besök: 677