10 förrättstallrikar, diameter 21 cm
6 djupa tallrikar, diameter 21 cm
12 djupa tallrikar, diameter 24 cm
12 mattallrikar, diameter 23,5 cm
12 assietter, diameter 17 cm
5 uppläggningsfat, längd 21-32 cm
3 uppläggningsskålar, längd 18-20 cm
Tillbringare samt såsskål.
Såsskål med nagg, ett uppläggningsfat med lagning.
12 assietter, diameter 17 cm
Tillbringare samt såsskål.