400116. HÅKAN CARLSSON. "Hjältar i Göteborg", litografi 275/360, signerad och daterad Håkan Carlsson 1995.
Håkan Carlsson (1952-1997).
Bildmått 50 x 40 cm.
Rammått 61 x 50 cm.
Motiv och titel ansluter till Friidrotts-VM i Göteborg 1995.
Glasad.