Höjd 137 cm.
Bredd 170 cm.
Djup 60 cm.
Smidesbeslag.
En nyckel.
Proveniens: "Beställd och inköpt runt sekelskiftet 18-/1900 av en militär officer i Boden. Såld på en konkursauktion i Dalarna på 1930-talet efter en officer. Nuvarande säljarens föräldrar köpte matsalsmöbeln på konkursauktionen i Dalarna. Sonen flyttar nu och har inte längre plats för gruppen."
"#399956"
"#399936"
"#407592".
Bordsskivan har fanérskada.
Slitage.
Nyckel/nycklar finns.
Höjd 137 cm.
Bredd 170 cm.
Djup 60 cm.
Smidesbeslag.
En nyckel.
"#399956"
"#399936"
"#407592".
Bordsskivan har fanérskada.
Slitage.
Nyckel/nycklar finns.