SILVERFÖREMÅL, 7 st, bruttovikt = 475 gram, senare delen 1900-talet.

399850. SILVERFÖREMÅL, 7 st, bruttovikt = 475 gram, senare delen 1900-talet.

Ljusstakar, ett par, höjd 7 cm, ballast botten, S8 = 1968.
Vas, höjd 13 cm, T9 = 1969.
Underlägg, ett par, diameter 7,5 cm, R9 = 1967 och Q9 = 1966.
Skål, höjd 6,5 cm, G9 = 1957.
Sked, längd 15 cm, S9 = 1968.

Visst slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vas, höjd 13 cm, T9 = 1969.
Skål, höjd 6,5 cm, G9 = 1957.
Sked, längd 15 cm, S9 = 1968.

Visst slitage.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 769